Temelleri 1990 yılında atılan KALKIŞIM Şirketler Grubu, çeyrek asrı aşan yolculuğunda değişimin hep bir adım önünde giderek bulunduğu il olan Trabzon ve ülkesinin önde gelenlerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Doksanlı yıllarda girmiş olduğu elektrik sektörüyle ve Teknik Elektrik ismiyle Alçak Gerilim(AG)-Orta Gerilim(OG)-Yüksek Gerilim(YG) elektrik plan, proje ve imalat işlerinin yanı sıra malzeme satışlarıyla başlayan serüveninde başarısını katlayarak devam ettirmiştir.

2000 yılında kendisinin yeni bir iş alanı olan hizmet sektöründe varlığını resmileştirmiştir. Bulunduğu ilin ve ülkesinin birçok yerinde kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra özel sektördeki birçok kuruluşta ihaleli hizmet alım işleri bunun yanında doğrudan temin olmak üzere birden fazla hizmet alım işini başarıyla tamamlamış çoğu insana iş imkânı sunmuştur. Başarılı bir şirket görünümü yakalamış ve yeni işleriyle hizmet vermeye de devam etmektedir.

2011 yılında İnşaat & Mühendislik sektöründe yer almak için de kollarını sıvamıştır. İnşaat sektöründe ve mühendislik alanın da başarılı işleri tarihine yazdırmayı başarmış ve yazdırmaya devam etmektedir.

2013 yılında gelişen ve değişen dünyayı yakından takip eden Kalkışım Şirketler Grubu turizm alanında dasosyal yaşam tesisleri ve Pansiyonlar zinciri kurmuştur.

2015 yılında Mimarlık ve Tasarım firmasını kurarak uygulamadaki tecrübesini projelere aktaran, inşaat sektöründe sıra dışı mimari tasarım ve mühendislik hesaplarla başarılı yürüyüşüne bir yıldız daha ilave etmiştir.

Tüm faaliyet alanlarını uluslararası standartlara uyum ve sürekli gelişim amacını gözeten Kalkışım Şirketler Grubu, yakaladığı başarıyı zirvede tutmak ve her zaman geleceğin adımlarını şimdiden planlayarak çalışmayı kendisine ilke edinmiştir.